Kim jest trener personalny?

Aktywność fizyczna i zdrowa, wysportowana sylwetka to cel Polaków. Coraz więcej osób dostrzega pozytywny wpływ zdrowego stylu życia i chce na poważnie zadbać o swoje ciało. Zazwyczaj w takim przypadku większość osób decyduje się na karnet do siłowni lub na zajęcia fitness. To jest oczywiście świetny wybór, ale nie zawsze siłownia okazuje się, być dobra dla osób świeżych w tej dziedzinie. Dlatego podczas wizyt na siłowni warto wykupić godziny treningu u trenera personalnego, który wytłumaczy nam jak ćwiczyć, żeby nie zrobić sobie krzywdy i dobierze odpowiedni program. Trener personalny może również dbać o naszą aktywność fizyczną poza siłownią.

Po co mi trener personalny?

W zależności od tego, jaki cel chcesz osiągnąć, to trener personalny będzie w stanie dobrać Ci odpowiednie ćwiczenia. Jeśli zależy Ci na utracie kilogramów, Twój trener opracuje optymalny plan treningów, który pozwoli Ci zgubić nadwagę. A jeśli Twoim celem jest poprawa kondycji lub zwiększenie masy mięśniowej, to rozpisze odpowiedni plan i będzie czuwał nad ćwiczeniami siłowymi, które będą miały wpływ na Twoje ciało. Sporym atutem posiadania trenera personalnego jest wzrost motywacji. Nadzór trenera jest motywujący i skłania większego wysiłku. Pracując z trenerem personalnym, szybciej dostrzeżemy efekty swojej pracy i będziemy maksymalnie zmotywowani na osiągnięcie celu.

Jak wybrać trenera personalnego?

Jest wielu trenerów personalnych, którzy pracują na siłowniach, salach fitness lub innych miejscach związanych z aktywnością fizyczną. Jeśli zależy nam na specjaliście od crossfit, to musimy szukać trenera w odpowiednim miejscu. Każdy trener personalny jest specjalistą w swojej dziedzinie, dlatego ważne, aby dokonać decyzji dotyczącej rodzaju sportu, a dopiero później rozglądać się za odpowiednim mentorem. Ważne są również opinie zadowolonych klientów. Jednak czasem okazuje się, że to, co podoba się jednej osobę, może być odpowiednie dla Ciebie, dlatego się nie zrażaj. Szukaj, a w końcu znajdziesz trenera, z którym praca nad własnym ciałem będzie przyjemnością.

By admin