Zasady inwestowania


Wrzesień 6, 2018

Inwestowanie jest ryzykowne, a wszelkie pieniądze, które wpłacimy, mogą stracić na wartości. Mówiąc bez ogródek, możemy stracić wszystko. Przeszłe wyniki nie są wskaźnikiem przyszłego sukcesu- nie mamy żadnej gwarancji, że nasza inwestycja będzie udana.

Czy inwestowanie jest dla mnie odpowiednie?

Nie ma znaczenia, czy mamy zamiar kupić pierwszy udział, czy wybrać fundusz giełdowy po raz pierwszy, zawsze zadajmy pytanie: „Dlaczego chcesz inwestować?” Dobry kantor online pozwala wszystkim użytkownikom na bezpieczne założenie konta. W dłuższej perspektywie historycznie akcje i udziały przewyższyły zyski na kontach oszczędnościowych. Jednak nikt nie jest w stanie nam zagwarantować, że zawsze tak będzie.

Zbyt wielu ludzi uważa, że musi mieć mnóstwo gotówki, aby móc inwestować na giełdzie. Jednak istnieje wielu inwestorów, którzy przeznaczają małe pieniądze na inwestycje, ale i tak osiągają wymierne zyski. Wymiana walut w dobrym kantorze internetowym jest tutaj bardzo bezpieczna, dzięki licznym zabezpieczeniom. Zasadniczo nigdy nie powinniśmy inwestować więcej. Wtedy nie musimy się martwić, nawet jeżeli inwestycja nie zakończy się sukcesem.

Jeżeli wydaliśmy zbyt dużo pieniędzy, w przypadku krachu na giełdzie możemy stracić ogromną część swojego majątku. Wielu doradców finansowych sugerowałoby inwestowanie przez co najmniej pięć lat. Daje to wystarczająco dużo czasu na pokonanie wszelkich wstrząsów na rynku, które mogą spowodować stratę Twoich pieniędzy.

Jeżeli masz niewielkie oszczędności i jesteś mocno zadłużony, hazard na giełdach może być szkodliwy dla twojej finansowej sytuacji.

Jak inwestować?

Możesz kupować udziały lub fundusze od różnych dostawców, ale  najtańsze oferty możemy wybrać za pośrednictwem strony internetowej, często nazywanej platformą. Z reguły naliczana jest opłata za korzystanie z platformy i zakup inwestycji. Firma kupująca udziały w naszym imieniu lub zarządzająca funduszami będzie pobierać opłaty za tę usługę. Kurs walut online jest tutaj niezwykle korzystny.

Co to jest udział?

Udział to po prostu podzielona jednostka wartości przedsiębiorstwa. Firmy emitują akcje, aby zebrać pieniądze, a inwestorzy kupują udziały w firmach, ponieważ wierzą, że będzie dobrze ona działać i chcą „dzielić się” jej sukcesem. Internetowy kantor wymiany walut współpracuje ze wszystkimi bankami, działającymi w Polsce. Pamiętajmy, że to, co wybierzemy, będzie zależało od naszego stosunku do ryzyka.

Akcje mogą również wypłacać dywidendy. Istnieją dwa sposoby zarabiania pieniędzy na inwestowaniu. Pierwsza to sytuacja, w której akcje zwiększają wartość (a my zyskujemy, gdy sprzedajemy), a druga to kiedy będą nam wypłacane dywidendy.

Related posts